Ludovít Bari
Housle Ludovíta Bari

16. dubna 2013 - Clam-Gallasův palác - Doprovodná expozice

Pražský výtvarník, sochař a designér Luděk Bari, známý ve světě spíše jako houslový inovátor a tvůrce unikátní kolekce 20 kusů klasických hudebních nástrojů moderních tvarů, vystaví 16. dubna 2013 na jeden den, v pražském Clam-Gallasově paláci své doposud největší výtvarné dílo, přes čtyři metry vysokou a pět set kilogramů vážící dřevěnou sochu houslí. Socha nese název "Noční hudba" a ztvárňuje ženu, jako symbol hudby, něhy a poezie. Tento unikátní kousek z lipového dřeva měří 4,2 metru a váží celkem 499.1 kilogramů. Socha houslí je částečně kolorovaná. Mnoho výtvarníků ztvárnilo hudební nástroj houslí v obřím rozměru, například ze skla, betonu, ale i ze dřeva. Žádný výtvarník však doposud výtvarně nepropojil dřevěnou sochu houslí s uměleckým vyjádřením metamorfózy ženy, jako symbolu hudby, něhy a poezie, navíc v tak velkém rozměru.

11. září - 30. listopadu 2012 - ENERGIE V HUDBĚ  

Pražská energetika, a.s. a Ľudovít Bari Vás srdečně zvou na slavnostní zahájení výstavy Energie v hudbě - 11. září 2012 od 18.00 hodin. K vidění budou unikátní polyfonické hudební nástroje z dílny výtvarníka, sochaře a designéra Ľudovíta Bariho a možná se některé z těchto unikátních kousků rozezvučí...Výstava potvrvá do 30. listopadu 2012. Adresa: Centrum energetického poradenství PRE, Jungmannova 747/28, Praha 1. Otevírací doba: 10.00 - 18.00 hodin, www.energetickyporadce.cz

Fotografie z vernisáže Energie v Hudbě:

  

15. června 2012 - DÍLA TVOŘENÁ LÁSKOU - EMAUZY

Výtvarník Ľudovít Bari za doprovodu významného hudebního tělesa Talichova kvarteta a více než dvou stovek návštěvníků, kteří se v pátek, 15.června v pražském opatství Emauzy zúčastnili slavnostního zahájení expozice, představil a ukázal veřejnosti na několik hodin svou kompletní kolekci dvaceti kusů světově unikátních hudebních nástrojů 21. století. Expozice s názvem DÍLA TVOŘENÁ LÁSKOU je určena pro odbornou i širokou veřejnost zdarma. Přísně střeženou kolekci houslí, violy a cella si mohli zájemci na výstavě prohlédnout pouze v den jejího slavnostního zahájení 15. června v 18 hodin v prostorách hlavního sálu, refektáře opatství Emauzy. Součástí slavností expozice bylo také hudební vystoupení Talichova kvarteta na klasické a Bariho unikátní hudební nástroje. Až do 15. července však expozice v opatství Emauzy zdarma nabídne další umělecká Bariho díla - sošky, dřevěné reliéfy a obrazy.

HOUSLE JAKO ZE STAR TREKU - UDÁLOSTI, ČESKÁ TELEVIZE

Reportáž Housle jako ze Star Treku byla odvysílána v hlavních událostech na ČT. Reportáž ke shlednutí zde.

FOTOGALERIE

Fotografie ze slavnostního zahájení expozice DÍLA TVOŘENÁ LÁSKOUze dne 15. června 2012

Ľudovít Bari představuje výstavu: Díla tvořená láskou

bari denik

Ľudovít Bari představuje výstavu Díla tvořená láskou - DENÍK  

 

9. - 10. 12. 2017 Artfest České Budějovice

Fotografie z Artfestu v Českých Budějovicích

 

 

 

 

 

 

Housle vydávají tóny, které léčí a čistí vaše tělo. Mění ho v kvalitnější materiál. Proto poslouchejte hudbu, kde hraje tento nástroj. Hlavně ať poslouchají ti, kteří drží hladovku.

-- Luděk Bari
Novinky
R.M.Rilke „Neboť hvězd skákalo nespočet“
R.M.Rilke „Neboť hvězd skákalo nespočet“

Pod názvem „Neboť hvězd skákalo nespočet“ ztvárnil ve svém aktuálním díle Bari jednoho z nejvýznamnějších německy píšících lyriků přelomu 19. a 20. století Rainera Maria Rilkeho. Technické parametry díla jsou: Autor: Luděk Bari; Rozměr: 42x27x2 cm, Materiál: lípa povrchově konzervováno včelím voskem; Technika: Dřevořez nízký reliéf; Rok zhotovení: 15.4.2014. Kdo byl Rainer Maria Rilke a jak vypadá detailně zhotovené dílo se dozvíte v encyklopedickém Wiki profilu (odkaz na Wiki)

Archiv aktualit