Ludovít Bari
Housle Ludovíta Bari

Ľudovít Bari - Životopis

*21.01.1949 v Praze

Pražský výtvarník studoval u akademické sochařky Aleny Burešové figurální techniku a jeji projev v keramice a porcelánu. Absolvoval několik soukromých konzultací na akademické půdě u akademického malíře Patery, Frauknechta a akademického sochaře Večeři. Snaha vyjádřit ve své tvorbě "něhu, hudbu a poezii" v realisticky pojatem detailu přechází jeho projev k uvolněné formě daného rozměru a zasahuje až do imprese formy, kde nechává prostor pozorovateli, aby svým vlastním cítěním našel a dotvořil celkový dojem jeho díla.

Ľudovít Bari je sochař, malíř a designer nových tvarů strunných nástrojů jako jsou housle, violy a cella. Jeho díla s hudebními nástroji byla roku 1995 prezentována v hodinového pořadu Australské TV stanice BEYOND 2000, která byla odvysílána v 82 státech světa. Australská televizi BEYOND 2000 označila jeho tvorbu za technické novinky 21 století. V posledních 3 letech napsal o těchto nástrojích svou pravdivou výpověď, kterou aktuálně vydal v elektronické verzi, a kde popisuje své prožitky při tvorbě a vzniku těchto světově prezentovaných nástrojů, aby tak upozornil na ojedinělé a doposud nepopsané dílo.

LB

Životopis vlastními slovy... 

"Ukončil jsem střední SOU vzdělání a vzhledem k svému talentu jsem se dostal k profesorům sochařství a keramiky, kde jsem studoval několik let. Profesně jsem pracoval na volné noze, od roku 1980 až do roku 1985 jako výtvarník a umělecký tiskař ve Fondu výtvarného umění. Mým dalším zaměstnáním bylo v divadle S.K.Neumanna, kde jsem od roku 1986 do roku 1990 pracoval jako Inspektor hlediště a požární technik, od roku 1990 do 1994 jako hostující herec, jelikož jsem měl blíže ke škole, kterou jsem studoval při zaměstnání. Od roku 1996 jsem pracoval v Hotelu Evropa, jako restaurátor obrazů, nábytku a interiéru, ale také jako recepční, kde jsem pracoval celých 11 let, až do roku 2007. Od tohoto roku, až do současnosti jsem opět Výtvarníkem na volné noze. V ostatních oborech jsem autodidakt."

 

 

V Praze, 23.3.2012, Ľudovít Bari  

Luděk Bari a manželkou Baya Bari

Výtvarník Bari (22.4.2012)

 

Housle vydávají tóny, které léčí a čistí vaše tělo. Mění ho v kvalitnější materiál. Proto poslouchejte hudbu, kde hraje tento nástroj. Hlavně ať poslouchají ti, kteří drží hladovku.

-- Luděk Bari
Novinky
R.M.Rilke „Neboť hvězd skákalo nespočet“
R.M.Rilke „Neboť hvězd skákalo nespočet“

Pod názvem „Neboť hvězd skákalo nespočet“ ztvárnil ve svém aktuálním díle Bari jednoho z nejvýznamnějších německy píšících lyriků přelomu 19. a 20. století Rainera Maria Rilkeho. Technické parametry díla jsou: Autor: Luděk Bari; Rozměr: 42x27x2 cm, Materiál: lípa povrchově konzervováno včelím voskem; Technika: Dřevořez nízký reliéf; Rok zhotovení: 15.4.2014. Kdo byl Rainer Maria Rilke a jak vypadá detailně zhotovené dílo se dozvíte v encyklopedickém Wiki profilu (odkaz na Wiki)

Archiv aktualit